جفت ارز چیست؟ شبکه اطلاع‌ رسانی طلا و ارز | حسینی فایننس

اگر معتقدید که قیمت ETH در طول بازار نزولی کمتر از قیمت AVAX کاهش می یابد، می توانید برای ETH وارد موقعیت لانگ و برای AVAX وارد موقعیت شورت شوید. اگر زمانی که هر دو دارایی در اواسط نوامبر 2021 به بالاترین سطح خود رسیدند، از این استراتژی استفاده می کردید، سود خوبی نصیبتان می شد، چون قیمت ETH پس از آن اوج ها کمتر از AVAX کاهش یافته است. اگر تا زمانی که معامله گر هر دو موقعیت را ببندد، قیمت BSV بیشتر از BTC کاهش یابد، معامله سودآور خواهد بود. جفت ارز چیست؟ جفت ارز عبارت است از ارزش گذاری یک ارز در مقابل ارز دیگر که به صورت لحظه ای توسط بانک های بزرگ جهان محاسبه و اعلام می شود. اولین ارز در حالت جفت ارز را ارز پایه و دومین ارز را ارز مظنه یا ارز متقابل گویند.

به نحوی که نزدیک به 30 درصد از تمام معاملات جاری در بازار فارکس متعلق به آن است. در واقع اتفاقی که در معاملات جفت ارزها رخ می‌دهد، فروش یک ارز و خرید ارز دیگر است. این فرآیند دقیقا مشابه خرید سهام یا کالا در بازارهایی مانند فارکس یا بورس است. البته با این تفاوت که در خرید سهام و کالا، کاربر در ازای خرید یک واحد کالا یا سهام، مبلغ مشخصی پول نقد پرداخت می‌کند. اما در معاملات مربوط به جفت‌ها، یک پول فروخته می‌شود و شکل دیگری از پول جایگزین آن می‌شود.

عرضه کل ارزدیجیتال چیست؟ و این مبلغ چه قدر است؟

بازار فارکس بازار بین المللی بزرگی است که عمده معاملات آن بر پایه تبادل ارزها صورت می‌گیرد. به جفت ارزهایی که در آن‌ها دلار آمریکا حضور دارد، جفت ارزهای اصلی گفته می‌شود. همانطور که می دانید جفت ارزها به شکل EUR / USD نمایش داده می شوند. در حقیقت جفت ارزها با یکدیگر مقایسه می شوند تا متوجه شویم که چه مقدار از ارز ثانویه برای خرید یک واحد از ارز پایه مورد نیاز است. برای شناسایی هر ارز، از یک نماد سه حرفی مرتبط با آن استفاده می شود. به عنوان مثال، دلار کانادا در بازارهای بین المللی، با “CAD” شناخته می شود.

مفهوم جفت ارز فارکس

جفت ارز چیست؟ شبکه اطلاع‌ رسانی طلا و ارز | حسینی فایننس

بازارهای ارز، یکشنبه شب باز می شوند و جمعه ساعت 17 به وقت شرق آمریکا بسته می hoseinifinance.com/ شوند. جفت ارز فارکس ، به عبارتی به دو ارز متفاوت گفته می‌شود که یک ارز در برابر ارز دیگر، که مقابل آن قرار دارد، قیمت گذاری می‌شود. همانطور که در مقالات پیشین به آن اشاره کردیم؛ اولین ارز لیست شده در یک جفت ارز را ارز پایه و ارز دوم را ارز مظنه می‌نامند.

  • اصلاح جفت ارز به معنای دو ارز متفاوت از هم که در مقابل هم معامله‌ می‌شوند و قیمت یک ارز در قابل ارزی دیگر معیین خواهد شد.
  • مزیت این فرآیند، این است که کارمزدی اضافی برای تبدیل دارایی خود به دارایی مورد نظر پرداخت نمی کنید.
  • بهترین راه ­حل این است که شما رمزارزهای خودتان را در مواقع بحرانی به ارز دیجیتال تتر تبدیل کنید که قیمت ثابتی دارد و ریسک نوسان را کاهش می­‌دهد.
  • اما برای فهم بهتر و تبادل ارزها با یکدیگر، ذکر و درج اسم دو جفت ارز در معامله، امری الزامی و ضروری تلقی می شود.
این استراتژی معاملاتی در حوزه ارزهای دیجیتال نیز از همان اصولی استفاده میکند که در بازارهای سنتی سهام و اوراق بهادار استفاده میشود. در این مطلب از سایت آکادمی ارزهای دیجیتال رضا شیرازی به معرفی استراتژی معامله جفت ارز دیجیتال میپردازیم. از آنجایی که دلار آمریکا در اقتصاد جهان تاثیر زیادی دارد از این رو جفت ارزهای اصلی که دلار آمریکا در آن حضور دارند، حجم معاملاتی بالایی داشته و نقد شوندگی بالایی دارند. از این رو این جفت ارزها نسبت به سایر جفت ارزها از قدرت سوددهی بالایی برخوردار هستند و بهترین جفت ارز برای معامله خواهند بود. معاملات جفت ارزهای مختلف درفارکسکه بازار بین‌المللی معاملات ارزهاست انجام می‌شود.