چای سیاه لاهیجان فله حاج صفری و پسران اصل | OkChay

چای سیاه حاوی گروه دیگری از آنتی‌اکسیدان‌ها به نام فلاونوئیدها است که چای میوه ای سلامت قلب می‌شوند. مصرف چای سیاه ایرانی (که طبیعی باشد) به طور منظم ممکن است به کاهش بسیاری از عوامل خطر بیماری قلبی، از جمله فشار خون بالا، کلسترول بالا، افزایش میزان تری گلیسیرید و چاقی کمک کند. چای ممتاز از برداشت کل برگ‌های بوته در فصل بهار به دست می‌آید.

برخی نیز برگ‌ها را در یک ظرف حرارت می‌‌دهند تا خشک گردند؛ در این صورت، میزان حرارت باید بسیار کم بوده و مرتب هم ‌زده شود. من چای ایرانی زیاد خریدم مشکلش اینه کیفیت یکسانی نداره. بعضی وقتا خیلی خوش عطر و طعمه اما پیش اومده چند بار چای ایرانی خریدم مزه چایی کپنی قدیم میداد بد طعم، تلخ و بدون بو. زمانی که 3 برگ بالایی بوته چای تحت فشار دستگاه مالش قرار می گیرن، به دلیل لطیف بودن حالت پیچ خوردگی به خودشون می گیرن. یکی از راه های تشخیص چای سرگل دقت به پیچ خوردگی برگ هست. علاوه بر پیچ خوردگی، چون از برگ های جوان بوته تشکیل شده که اندازه کوچک تری نسبت به برگ های پایینی دارن، برگ هاش کمی نسبت به ممتاز و شکسته ریزتر هستن.

چای لاهیجان از کجا بخرم؟

چای سیاه لاهیجان فله حاج صفری و پسران اصل | OkChay صادرات چای لاهیجان، عامل مهم دیگری است که بر قیمت این چای تاثیر زیادی داشته و باعث بالا رفتن قیمت چای لاهیجان شده است. آب و هوای خاص شمال ایران که رطوبت و کوهستانی بودن را با هم فراهم کرده بستر مناسبی برای پرورش و کشت چای در ایران ایجاد کرده است. شاید لازم به ذکر باشد چای تولید شده در ایران یکی از طبیعی ترین و خوش مزه ترین چای های دنیاست، آب و هوای شمال ایران مانند یک آفت کش کشاورزان را از به کار بردن سموم شیمیایی بی نیاز کرده است. به نام چای بهاره وجود که درواقع، می توان گفت به نوعی همان چای سرگل است و تمام مشخصات آن را داراست و چون که در فصل بهار تولید می شود به چای بهاره معروف شده است. بازار چای شمال فعالیت خود را از سال 1394 آغاز نموده است.

چای سرگل بهاره 1400 | 1kg

با سفارش چای ایرانی به طور مستقیم از کشاورز میتونید بهترین کیفیت و عطر و طعم رو تجربه کنید. سعی کنید از قوری چینی استفاده کنید که چای ایرانی در آن‌ها بهتر دم می‌کشد. سپس قوری را روی سماور یا کتری گذاشته تا با شعله غیر مستقیم به آرامی و به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه دم بکشد. این چای که مرغوب‌ترین نوع چای ایرانی‌ است و خواص درمانی زیادی دارد، باز هم از چای خارجی مضر (با رنگ‌ و عطر مصنوعی) ارزان‌تر است.

  • چای درجه‌یک لاهیجان قطعا کیفیت، رنگ، عطروطعم آن بسیار بهتر است.
  • میزان تولید این چای طبیعی در ایران رتبه نخست را دارا می باشد.
  • همانند دیگر محصولات مواد غذایی دارای گونه های مختلفی است که هر کدام متناسب با رنگ، طعم و عطری که دارند، توانسته اند سلیقه های گوناگون را به طرف خود جذب کنند.